تبلیغات
اشنایی با بزرگان ایرانکوروش بزرگ:وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید
اشنایی با بزرگان ایران


منوی دسته ای
کلمات کلیدی

صفحات


هیچ اثر شاخصی در حوزه هنری نسوخته است/ آرشیو تخصصی آثار هنری ایمن است

سرپرست دفتر ارتباط با رسانه های حوزه هنری گفت: آتش سوزی اخیر در انبار تعاونی مصرف حوزه هنری هیچ خسارتی به آثار ادبی و هنری نزده و بیشترین خسارت به اقلام مصرفی و خوراکی تعاونی وارد شده است.

‌محمد زرویی نصرآباد سرپرست دفترارتباط با رسانه های حوزه هنری در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه آتش سوزی صبح جمعه تعاونی مصرف حوزه هنری هیچگونه خسارتی به آثار ادبی و هنری حوزه وارد نکرده است گفت: برخلاف حاشیه های جنجالی که درباره این آتش سوزی ایجاد شده است ماجرا ابعاد گسترده ای نداشت.

وی ادامه داد: این آتش سوزی دقیقاً در انبار تعاونی مصرف واقع در حیاط ساختمان اصلی حوزه هنری رخ داد که تعاونی اقلام خود شامل مواد خوراکی و مصرفی را نگه می داشت و بیشتر فضای انبار توسط این مواد اشغال شده بود ولی در فضای باقیمانده نیز واحدهای مختلف حوزه اقلام اسقاطی خود را گذاشته بودند.

زرویی با اشاره به اینکه بیشترین جنجال درباره برخی تابلوهای نقاشی که در این رویداد سوخته اند ایجاد شده بیان کرد: حوزه هنری دو جشنواره هنری با نامهای سوگواره پوسترهای عاشورایی و جشنواره هنرهای جوان برگزار می کند که واحد هنرهای تجسمی حوزه آثاری که در دوره های قبلی این دو جشنواره از سوی هیئت داوری و انتخاب حائز رتبه نبودند و می بایست صاحبان آنها برای تحویل آنها اقدام می کردند و پس از ماهها و گاه سالها هنوز برای دریافت آنها مراجعه نکرده بودند در این انبار گذاشته بود.

سرپرست دفتر ارتباط با رسانه های حوزه هنری افزود: هر اثر هنری چه صاحب آن فردی شاخص باشد و چه ناشناس برای ما ارزش دارد و در نگهداری آن دقت می کنیم ولی حوزه هنری واقعا پس از بارها درخواست از صاحبان آثار برای تحویل آثار شان ناگزیر می شود آنها را در جایی انبار کند و آرشیو تخصصی ما در اختیار آثار شاخص تاریخ هنر ایران است که در شرایط کاملا ایمن است و هر مقام و نهاد مسئول می تواند ضمن بازدید از این آرشیو و تطابق فهرست با داشته ها متوجه شود که این آثار کم نشده و در صحت  کامل هستند.

وی تاکید کرد: در این آتش سوزی بخشی از پوسترها و کاتالوگهای این دو جشنواره که بدانها اشاره کردم هم وجود داشته و برخی شایعات درباره سوختن کتابهای حوزه کاملا غلط است. انبار کتابهای سوره مهر اصلا در این واحد نیست و تاکید می کنم هیچ لطمه ای به کتابهای حوزه وارد نشده و در عکسها آنچه دیده می شود کاتالوگهای دو جشنواره است.

زوریی درباره میزان خسارت وارده اینگونه توضیح داد: خسارت وارد شده کاملاً در بخش اقلام تعاونی مصرف است که آنها باید برآورد کرده و اعلام کنند ولی تعاونی مصرف حوزه تعاونی خیلی بزرگی نیست و انبار خیلی بزرگی هم نداشته و حتی در این زمینه هم فکر نمی کنم خسارت زیاد باشد.

این مدیر رسانه ای همچنین گفت: ما برای رفع هرگونه شک و شبهه هیچ تغییری در وضعیت محل رخداد آتش سوزی نداده ایم تا عکاسان و خبرنگاران رسانه ها بتوانند برای تهیه گزارش مراجعه کنند. این خبر گر چه از طریق یکی از رسانه ها منتشر شد ولی قطعاً مسئله‌ای نبود که حوزه قصد پنهان کردن آن را داشته باشد گرچه درباره لزوم اطلاع رسانی رسمی و گسترده درباره سوختن اقلام خوراکی در تعاونی مصرف یک نهاد مساله ای است که جای بحث دارد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه زمان وقوع حادثه امکان چک کردن صحت و جزئیات خبر با مسئولان روابط عمومی و واحد اطلاع رسانی حوزه بوده است بیان کرد: قطعا اگر رسانه ای که تاکید بر این موضوع داشت که آثار فاخر تاریخ انقلاب در این آتش سوزی سوخته است مسئله را از مسئولان و حاضران در صحنه نیز می پرسید می توانست خبر کامل تری داشته باشد همچنین امکان حضور خبرنگار و عکاس بلافاصله در صحنه آتش سوزی نیز وجود داشت....

نویسنده : کوروش هخامنش
جمعه 22 بهمن 1389امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
Print This Page


کد شمارش معکوس سال نو

تاریخ جهان باستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.ir
http://www.Teobux.com/banner.php?id=cyrusic cyrusic

http://ads.inpersia.com/users/ref/27083
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
نظرسنجی

دیدگاه شما درباره فعالیت من چیه؟

صفحات جانبی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات