تبلیغات
اشنایی با بزرگان ایرانکوروش بزرگ:وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید
اشنایی با بزرگان ایران


منوی دسته ای
کلمات کلیدی

صفحات


تهران - رییس سازمان میراث فرهنگی، برخی اظهارات رسانه ای در مورد تخریب محوطه تاریخی شوش را غیركارشناسی و فاقد وجاهت قانونی دانست.
 

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی دولت روز یكشنبه
به نقل از 'حمید بقایی' نوشت: طرح این موضوع كه كل شهر شوش، محوطه تاریخی است و باید تخلیه شود، نشان می‌دهد بیان كنندگان این مبحث كار كارشناسی انجام نداده اند و با مباحث آشنایی ندارند، در غیر اینصورت، می‌دانستند مردم خودشان بهترین حافظان میراث فرهنگی هستند.
وی تاكید كرد: شهر شوش یك حریم مصوب دارد كه از نظر ما قانونی است و در آن حریم مصوب، هیچ ساخت و سازی هم انجام نمی‌شود اما نمی توان كل شهر را محوطه تاریخی محسوب كرد و اصولا این امر امكان پذیر نیست.

**میراث فرهنگی را با محدود كردن نمی‌توان حفظ كرد
رییس سازمان میراث فرهنگی وگردشگری، برخی اظهارات غیركارشناسی در مورد حفظ میراث را ناشی از ذهنیت بسته‌ای كه در گذشته هم وجود داشته است، ذكر كرد و گفت: بعضی از افراد فكر می‌كنند میراث فرهنگی را با محدود كردن می‌توان حفظ كرد و همین نگاه سبب شده میراث فرهنگی در كشور به صورت جدی آسیب ببیند.
وی با بیان اینكه بسیاری از بناهای تاریخی كشور به علت همین نگاه های
غیركارشناسی از بین رفته است اظهار داشت: میراث فرهنگی در شهر شوش، یك حریم مصوب دارد كه در ساخت و سازها به این حریم توجه می شود، به این معنی كه مجوز ساخت و ساز از نظر ارتفاع، صادر نمی شود ولی یك عده دنبال این هستند كه بگویند، شهر 120 هزار نفری شوش باید تخلیه شود.
بقایی توضیح داد: حریم جامع شوش را در سال های گذشته باستان شناسان فرانسوی تعریف كرده اند كه چندین بار هم مورد بررسی قرار گرفته است .ما هم الان می‌توانیم حریم موجود را صدها كیلومتر افزایش دهیم اما دردی را دوا نمی‌كند.

مردم شوش اصلاً ذهن خود را درگیر این مباحث كذب نكنند
بقایی به ساكنان شهر شوش اطمینان داد كه بدون توجه به مباحث كذب مطرح شده در این باره، با آسودگی در شهر خود زندگی كنند اما مراقب آثار تاریخی این منطقه باشند.
وی تصریح كرد: میراث فرهنگی نیز به این حرف ها هیچ اهمیتی نمی‌دهد چرا كه این مباحث كهنه ‌ای است كه قبلاً هم مطرح شده بود و گزارش هیات بازرسی اعزامی نیز نشان می دهد كه یك هتل دوطبقه در منطقه، در حال ساخت بوده ولی برخی ادعا كردند كه یك هتل چند طبقه ساخته می شود.

**دلسوزان میراث فرهنگی چرا فكری به حال نابودی بازار تهران نمی كنند؟
رییس سازمان میراث فرهنگی با طرح این سوال كه چرا این افراد، به فكر نابودی بازار تهران، نیستند، خاطر نشان كرد: این افراد، چرا راجع به بازار تهران سكوت می‌كنند؟ چه مساله‌ای پشت پرده است؟ درحالی كه سرای دلگشا در حال خراب شدن است، چه افرادی بیانیه دادند یا اعتراض كردند؟
...

نویسنده : کوروش هخامنش
سه شنبه 7 دی 1389امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
Print This Page


کد شمارش معکوس سال نو

تاریخ جهان باستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.ir
http://www.Teobux.com/banner.php?id=cyrusic cyrusic

http://ads.inpersia.com/users/ref/27083
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
نظرسنجی

دیدگاه شما درباره فعالیت من چیه؟

صفحات جانبی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات