تبلیغات
اشنایی با بزرگان ایرانکوروش بزرگ:وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید
اشنایی با بزرگان ایران


منوی دسته ای
کلمات کلیدی

صفحاتبلندترین برج مسكونی ایران واقع در كردستان تهران، با بیش‌از 500 واحد مسكونی و 11 پنت‌هاوس ركورد بالاترین ارزش ملك را در بازار مسكن، به نام خود ثبت كرده است. این ركورد فاصله زیادی با متوسط قیمت مسكن در پایتخت دارد     

ادامه:

 


در حال حاضر قیمت پایه هرمتر مربع از بنای مسكونی «برج تهران» سه‌میلیون و 800‌هزار تومان تعیین شده، در حالی كه میانگین قیمت مسكن در تهران هم‌اكنون به یك‌میلیون و 400‌هزار تومان رسیده است.
تهرانی‌ها «برج تهران» را به ساختمان بال‌دار می‌شناسند، اما ساكنان این برج محل زندگی‌شان را به «جزیره» تشبیه‌ می‌كنند چون دورتادور آن را بزرگراه محصور كرده و همه نوع امكانات تجاری، اداری، ورزشی و تفریحی در آن وجود دارد.
عوامل فروش در «برج تهران» قیمت‌‌ها را از مرداد سال گذشته تاكنون تغییر نداده‌اند، اما این به معنی نفوذ ركود مسكن به «جزیره 550 واحدی كردستان تهران» نیست.
قیمت پایه برای فروش هر واحد مسكونی در برج تهران سه‌میلیون و 800‌هزار تومان تعیین شده كه هر چقدر طبقات افزایش پیدا می‌كند، قیمت نیز زیاد می‌شود تا اینكه در طبقه 55 ارزش هر مترمربع به 7‌میلیون و 200‌هزار تومان می‌رسد.

قیمت 12 سال پیش
خانه‌های برج تهران 12 سال پیش 7 برابر قیمت روز بازار پیش‌فروش شد! ساكنان قدیمی این برج می‌گویند در سال 76، برخی واحدها متری 700 تا 800‌هزار تومان پیش‌فروش شد. در آن سال طبق مستندات وزارت مسكن، قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران، 156‌هزار تومان بود.
رمز ورود به این جزیره 550 واحدی پول است. همه نوع قشر با هر نوع ویژگی و خصوصیت زندگی كافی است پول كافی برای خرید یكی از واحدهای این برج را داشته باشد.
مجردها یا سالمندان می‌توانند واحدهای 40 متری را صاحب شوند. خانوارهای تعداد بالا می‌توانند در واحدهای 200 تا 300 متری اقامت دائمی داشته باشند. برای سرمایه‌دارها هم پنت‌هاوس در نظر گرفته شده است.
به گزارش دنیای‌اقتصاد، بازار راكد مسكن گویا به حركت درآمده و ولع خرید و فروش در میان خریدارانی كه تا 4 ماه گذشته زیر بار ریسك خرید نمی‌رفتند تبدیل به مهمترین علت حركت این بازار شده است.

خرید مسكن یا خرید آرامش و امنیت؟
این استقبال در حالی صورت می‌گیرد كه در حال حاضر متوسط قیمت خرید یك خانه در پایتخت بین 5/1 تا 2‌میلیون تومان است، ولی برای خرید یك واحد 170 متری در طبقات بالا در یكی از این برج‌ها باید متری 7میلیون یا به عبارت بهتر یك‌میلیاردو190 میلیون تومان هزینه شود.
نكته قابل توجه در این خرید و فروش‌ها این است كه برخی از سرمایه‌گذاران قدر، ترجیح می‌دهند به جای خرید یا پیش‌فروش یك جای یك آپارتمان 15 واحدی در شمال شهر 5 واحد آپارتمان را در یكی از این برج‌ها خریداری كرده و سپس به فروش برسانند؛ چراكه بر خلاف تصورات موجود در بازار مسكن خریداران این واحد‌های پرهزینه نه تنها كم نشده‌اند، بلكه همچنان به دنبال واحد‌ها و منازل اكازیون هستند كه در بازار آپارتمان‌های بسازو بفروش كمتر یافت می‌شود و در صورت ساخت این برج‌ها از خرید آن استقبال می‌كنند.
با استناد به مشاهدات و تحقیقات خبرنگار دنیای‌اقتصاد برج سه بال با ارتفاع 176 متری تهران نیز از این عرضه و تقاضا مستثنی نبوده و با گذشت 2 سال از زمان آغاز فروش واحد‌های مسكونی این برج 550 واحدی تنها 35 واحد از آن خالی مانده است..
با بررسی كلی روند ساخت و ساز برج‌های اینچنینی به نظر می‌رسد كه با وجود خریداران ثابت، به دلیل هزینه بالا و سرمایه‌گذاری كلان در این زمینه ساخت برج‌های مشابه برج تهران با این نقشه و طرح، تكرار ناشدنی پیش‌بینی می‌شود و این گویای آن است كه واحد‌های خردتر در مناطق پایین‌تر شانس و پیش‌بینی خرید بیشتری دارند.
با این وجود، آمار واحد‌های فروخته شده در برج تهران به عنوان تنها برج سه باله در پایتخت حاكی از استقبال خریدارانی است كه حاضرند در قبال آرامش و امنیت و امكانات بالا چندین برابر قیمت رایج در بازار مسكن هزینه كنند تا در یكی از واحدهای این برج سكونت داشته باشند.
برج تهران از سه بال A-B-C تشكیل شده است كه بال A دید منظره شمال و بال B دید منظره شرق و بال C دید منظره غرب تهران را دارد. زاویه بین بال‌ها 120 درجه است و این سازه در برابر زلزله 2/8 ریشتری مقاومت دارد. این سازه به طور كلی 550 واحد دارد كه 23 واحد آن تجاری و مابقی مسكونی است. این برج شامل 56 طبقه است كه 3 طبقه آن در زیر زمین مخصوص پاركینگ و 2 طبقه آن برای واحدهای تجاری و 51 طبقه آن برای واحد‌های مسكونی در نظر گرفته شده است . متراژ واحدها بسیار متفاوت و بنا به سلایق مختلف در نظر گرفته شده است، به طوری كه این برج واحدهایی با متراژهای 42، 170، 180، 220، 240، 250، 260، 305، 414 و 434 متر مربع را دربر می‌گیرد.
واحد 42 متری یك سوئیت محسوب می‌شود و متراژی كه برای پنت‌هاوس در راس این برج قرار گرفته از 300 تا 600 متر مربع است و 11 پنت‌هاوس برای برج در نظر گرفته شده تریبلكس هستند. لازم به یادآوری است كه 14 سال ساخت، مدت زمانی است كه این پروژه به طول انجامید تا آماده تحویل شود؛ چراكه ساخت این پروژه از ابتدای سال 72 شروع و از نیمه دوم سال 86 برای فروش عرضه شد، البته این نكته قابل ذكر است كه برخی واحدها تا قبل از آماده شدن برای فروش به صورت پیش فروش در اختیار خریداران قرار گرفته و در این مرحله نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.
جدیدترین اطلاعاتی كه در مورد این سازه از سوی دفتر فروش برج توسط خبرنگار دنیای اقتصاد دریافت شده بدین شرح است: از ابتدای سال76 پیش فروش واحد‌ها با متری 700 تا 800‌هزار تومان آغاز شد و این قیمت طی گذشت زمان با افزایش همراه بود، اما به محض اینكه سال گذشته بازار مسكن با ركود مواجه شد، واحدهای این برج دیگر افزایش قیمتی را تجربه نكرد، به طوری كه قیمت‌های فعلی همان قیمت‌های مرداد ماه سال گذشته است.

شارژ از 42‌هزار تا 500‌هزار تومان
در حال حاضر پایه قیمتی كه برای هر مترمربع از برخی واحدهای مسكونی این برج در نظر گرفته شده حدود 3‌میلیون و 800‌هزار تومان تا 7‌میلیون و 200‌هزار تومان است و قیمت هر مترمربع از پنت‌هاوس‌ها كه تریبلكس است 12‌میلیون تومان تعیین شده كه البته این قیمت‌ها قابل مذاكره و انعطاف‌پذیر برای كاهش می‌باشند.
در این میان شارژ ماهانه هر واحد مسكونی بر اساس متری 1000 تومان تعیین شده و ساكنین باید ماهی 42 تا 500‌هزار تومان نیز بابت شارژ ماهانه ساختمان خود پرداخت كنند.
بر اساس اطلاعات واحد فروش این برج قیمتی كه برای واحدها پیشنهاد شده بر اساس نظرات كارشناسی و معیارهایی مانند زاویه دید، نوع بال و میزان نورگیری اعلام شده است.
شرایط ویژه‌ای برای فروش واحدها برای خریداران در نظر گرفته شده كه این تسهیلات به این شرح اطلاع‌رسانی شده است:
45‌درصد از كل مبلغ در عرض 3 ماه پرداخت شود.
50‌درصد از مبلغ 2 ساله با 10‌درصد كارمزد و 3 ساله با كارمزد 12‌درصد و 4 ساله با كارمزد 14‌درصدی و به علاوه 5‌درصد برای اخذ سند دریافت می‌شود.
یكی از مسوولان فروش در برج تهران در رابطه با فروش واحد‌ها در بازار راكد مسكن توضیح داد: «مطمئنا با ركودی كه بر سر بازار حاكم شد شخص سرمایه‌گذار برای بازگشت سرمایه اصلی خود و همچنین میزان سود كمی‌ متحمل ضرر شده است و میزان هزینه برای فعالیت‌های این‌چنینی بستگی به میزان درآمد اشخاص دارد.
اما تقریبا دو ماهی است كه ما رونق در بازار خرید را به وضوح مشاهده می‌كنیم؛ چراكه میزان استقبال از خرید واحدها در مقایسه با چند ماه پیش افزایش داشته است.»
شركت سازنده این برج تنها قصد فروش واحدهای خود را داشته است، اما برخی از مالكان، واحدهایشان را اجاره داده اند و تعداد واحدهایی كه در این برج برای اجاره داده می‌شود بسیار كم است.
گفته می‌شود بعضی از شخصیت‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، ورزشی، هنری، پزشكی و سیاسی اینجا را برای سكونت انتخاب كرده‌اند...

نویسنده : کوروش هخامنش
دوشنبه 6 دی 1389امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
Print This Page


کد شمارش معکوس سال نو

تاریخ جهان باستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.ir
http://www.Teobux.com/banner.php?id=cyrusic cyrusic

http://ads.inpersia.com/users/ref/27083
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
نظرسنجی

دیدگاه شما درباره فعالیت من چیه؟

صفحات جانبی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات