تبلیغات
اشنایی با بزرگان ایرانکوروش بزرگ:وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید
اشنایی با بزرگان ایران


منوی دسته ای
کلمات کلیدی

صفحات

چشم انداز طبیعی آبشار بیشه پوران در لرستان در حالی باقطع حدود 50 اصله درخت بلوط برای احداث جاده دسترسی در معرض تخریب قرار گرفته که مسئولان محیط زیست این استان اعلام کرده اند به دلیل اینکه این منطقه جزو مناطق تحت پوشش این سازمان نیست نمی توانیم از ادامه کار جلوگیری کنیم.
محمد اسدی مدیر تشکل زیست محیطی گهر سبز در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آبشار بیشه پوران منطقه گردشگری بسیار زیبایی در نزدیکی شهرستان درود است که جذابیت آن به خاطر وضعیت بکر و رویشهای طبیعی آن است.
به گفته وی، در بسیاری از ایام سال گردشگران بسیاری برای بازدید از این آبشار به این منطقه می آیند که برای رسیدن به محل آبشار بایستی مسیر کوتاهی را که دارای رویش های طبیعی است به مدت حدود 10 دقیقه پیاده طی کنند.
اسدی تصریح کرد: اما چندی پیش اداره گردشگری استان بدون ارزیابی زیست محیطی دراین مسیر اقدام به خاکبرداری به صورت پلکانی با از بین بردن پوشش گیاهی برای سنگفرش کردن مسیر و قطع تعداد زیادی از درختان بلوط کرده و به چشم انداز طبیعی این منطقه آسیب وارد کرده است.
به گفته وی، شنیده ها حاکی است که اداره گردشگری قصد دارد با احداث آلاچیق در زیر محل آبشار و لوله کشی آب حالت طبیعی آبشار را نیز دستخوش تغییر کند این در حالی است که در بسیاری از کشورها نمونه های زیادی از پارک های طبیعی بدون دستکاری طبیعت وجود دارد که مسئولان می توانند از آنها الگو بگیرند.
اسدی افزود: در پارکهای طبیعی بسیاری از کشورها برای ایجاد مسیر از سنگریزه استفاده می شود و به جای استفاده از تیرهای برق از نور پردازی های نزدیکتر به طبیعت استفاده می شود.
به اعتقاد وی، مسئولان استان به جای صرف چنین هزینه هایی که نه تنها به جذابیت آبشار بیشه نمی افزاید بلکه طبعت بکر آن را تخریب می کند بهتر است در رودخانه سزار که در زیر این آبشار جاری است و حاوی آب بسیار آلوده آغشته به فاضلاب های صنعتی ، شهری و روستایی است تعدادی تابلو برای آگاهی گردشگران نصب کنند.
اسدی یادآور شد: برخی کارشناسان معتقدند که آب خود آبشار بیشه نیز به فاضلاب روستایی بالا دست آلوده است و گرشگران به هیچ عنوان نباید از این آب استفاده کنند.
وی در پاسخ به اینکه چرا تشکلهای زیست محیطی پیش از این تخریب واکنشی ندادند گفت: تشکل های زیست محیطی از چنین تصمیمی از قبل مطلع نشده اند حتی در مواردی که ما از تصمیمی مطلع می شویم و با آن مخالفت می کنیم اهمیت چندانی به مخالفت تشکلهای غیر دولتی داده نمی شود.
دستکاری طبیعت بدون ارزیابی زیست محیطی
قاعد رحمت، معاون محیط طبیعی محیط زیست استان لرستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آبشار بیشه پوران از مناطق 4 گانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست نیست بنابراین ما نمی توانستیم در رابطه با این تخریب اعمال نظر کنیم.
وی افزود: اما در بسیاری از موارد برای هرگونه دستکاری در طبیعت از محیط زیست نیز استعلام می شود و ارزیابیهای زیست محیطی را در نظر می گیرند ولی در این مورد هیچ گونه نظر خواهی از محیط زیست استان نشده است.

امکانات


این صفحه را به اشتراک بگذارید

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
Print This Page


کد شمارش معکوس سال نو

تاریخ جهان باستان
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.ir
http://www.Teobux.com/banner.php?id=cyrusic cyrusic

http://ads.inpersia.com/users/ref/27083
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">
نظرسنجی

دیدگاه شما درباره فعالیت من چیه؟

صفحات جانبی

آمار بازدید
  خوش آمدید
نویسندگان:

آمار بازدید
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

وضعیت وبلاگ :
  • تعداد کل مطالب :
  • رنک گوگل :
  • آی پی شما :

آخرین بروزرسانی

تبلیغات